Tř. 3. května 570, Zlín – Malenovice
+420603210753
sousedik@sousedik.cz

O NÁS

UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ


KDO JSME


Srdcem naší kovárny je umělecký kovář Vojtěch Sousedík, který vystudoval střední uměleckou školu v oboru uměleckořemeslné zpracování kovů.

Po studiích se vydal do zahraničí, kde sbíral několik let cenné zkušenosti u mistrů kovářského řemesla. Jedním z nich byl profesor Alfred Habermann, který vyučoval umění a práci s kovem na školách v Benátkách, Berlíně i Paříži.

V roce 2002 založil vlastní kovářský atelier, ve kterém od té doby tvoříme výrobky pro české i zahraniční zákazníky.

Zároveň v současné době v kovárně dáváme prostor i mladým studentům uměleckého kovářství, kteří tak mají možnost nejen si zlepšit svoje dovednosti pod odborným vedením, ale zároveň se zapojit do reálného provozu a nasbírat zkušenosti.

JAK PRACUJEME


Máme rádi dokonalost, harmonii a čistý styl. Zkrotit žár výhně a využít ho k tvoření něčeho krásného, je pro nás nejen práce, ale především zábava. Při mnohých zakázkách aktivně spolupracujeme s architekty, aby bylo dosaženo sladění umělecké kovářské práce s architektonickým dílem. Vždy upřednostňujeme osobní jednání se zákazníkem v místě realizace, pro vytvoření dokonalého uměleckého díla či kovaného stavebního doplňku.